ENCE:n hades uudessa joukkueessa! Todella maukas kerroin tarjolla!
Tiistain viimeiseen Counter-Strike -otteluun napataan lapulle uudistuneen puolalaisjoukkue 9INE:n voittokerrointa venäläisjoukkue forZea vastaan. Ottelu alkaa klo: 20:00, ja se pelataan paras kolmesta -formaatilla. Ottelussa on hurjat panokset, sillä ottelu on osana ESL Pro League Season 17 Conference -turnausta, josta kolme parasta etenee seuraavalle Pro League -kaudelle.
Joukkueiden välinen ottelu on kyseisen turnauksen ylemmän bracketin puolivälieräottelu. Varmaan Pro League -paikkaan on siis enään matkaa kahden voiton verran. Hoidat voiton tästä ottelusta, ja pelaat varmasti välierissä, jonka voittaja etenee maailman kovatasoisimpaan liigaan.
9INE teki todella kovan pelaajahankinnan, kun joukkue nappasi jo kovatasoisen ja erittäin tulivoimaisen rosterinsa mukaan ENCE:n vanhan AWP-pelaajan Aleksander ”hades” Miskiewiczin. Hades tykitti maanantaina debyyttiottelussaan Permittaa vastaan taululle hurjan 1.48 ratingin ja +23 KD -differencen. Hänen kanssaan tilastotaulukossa loisti 9INE:n kaksi parasta rifleä – Kacper ’Kylar’ Walukiewicz sekä Kamil ’KEi’ Pietkun.
9INE on todella vahva joukkue hadeksen kanssa, ja mikäli Permittaa vastaan pelatusta ottelusta voi ottaa mitään irti, näyttää 9INE rehellisesti potentiaaliselta Pro League-paikan nappaajalta.